Kim jesteśmy?

 

Nie Zmarnuj Szansy!

Niezależne Zrzeszenie Studentów to organizacja studencka na skalę krajową, skupiająca swoich członków w 15 polskich miastach na 29 uczelniach wyższych. NZS Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jest jednym z największych oddziałów uczelnianych, liczącym sobie ponad 100 aktywnych studentów.

Jako organizacja uczelniana zajmujemy się organizacją wydarzeń i projektów na terenie naszej Alma Mater. Tworzymy zarówno projekty krajowe (realizowane przez dużą część NZS-ów w całej Polsce), takie jak: Prawie Kino, Wampiriada czy Drogowskazy Kariery, jak i eventy stworzone od początku przez naszych członków : GrafIT i mind.art. Wśród innych organizacji wyróżniamy się bogatym zróżnicowaniem naszej oferty. Z szeregu licznych projektów na szczególną uwagę zasługuje charytatywne wydarzenie Zwierzaki NZS, ponadto zapraszamy studentów i wrocławian na rozrywkowe Aquanalia czy szkoleniowy GrafIT. Wspieramy Samorząd Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego wkładem w organizację mini eventów na największe wydarzenie roku akademickiego – Ekonomalia.

Wspólnie robimy wszystko co w naszej mocy, aby zaktywizować społeczność Uniwersytetu Ekonomicznego i udowodnić, że czas studiów nie musi być zawieszeniem pomiędzy szkołą a rozpoczęciem kariery zawodowej. Zachęcamy nowych studentów, powtarzając „Nie Zmarnuj Szansy” i pokazujemy im, że warto działać. Jeśli nie z nami, to w jednej z innych organizacji studenckiej. Cenimy sobie działalność non-profit i wierzymy, że w przyszłości znacznie ułatwi nam ona rozwój osobisty.

Poza obowiązkami i pracą w poszczególnych grupach projektowych jesteśmy zgraną paczką przyjaciół i zawsze znajdujemy czas, żeby lepiej się poznawać. Wyznajemy zasadę, że najlepiej działa się w rodzinnej atmosferze. Dlatego zawsze dbamy, aby w naszym gronie każdy czuł się komfortowo. Każdego dnia zbieramy wspomnienia z wspaniałymi ludźmi, tworząc interesujące rzeczy dla innych studentów, poświęcając swój czas i budując swoją przyszłość. Razem możemy więcej!

Magdalena Ślęzak Była przewodnicząca (kadencja 2017/2018)

NZS to najlepsza opcja na spędzenie czasów studenckich. To organizacja, którą tworzą ambitni i kreatywni ludzie. Idealne miejsce, gdzie można się rozwinąć, odnaleźć swoje pasje, poznać fantastycznych przyjaciół, którzy zawsze będą Cię wspierali. Oprócz zdobywania przydatnego w późniejszej pracy zawodowej doświadczenia, dzielimy ze sobą wiele chwil, z których dziesiątki z pewnością będziemy bardzo długo pamiętać. Każdy kto dołączy do NZS na pewno Nie Zostanie Sam. Dzięki NZSowi 3 lata studiów uważam za genialne. W ciągu tego czasu lepiej poznałam swoje możliwości i zyskałam większą pewność siebie, a podejmowanie trudnych decyzji nie stanowi już dla mnie problemu. Jestem wdzięczna, że miałam i mam okazję współpracować z wieloma wspaniałymi ludźmi.

Jakub Wyszywacz Były przewodniczący (kadencja 2014/2015)

Czym dla mnie jest NZS? To z jednej strony bardzo trudne, a z drugiej bardzo łatwe pytanie. Łatwe, gdyż jest wiele pozytywnych cech, którymi mógłbym go opisać. Trudne, ponieważ tego do końca nie da się wprost określić. Przede wszystkim NZS to dla mnie duża, bardzo sprawnie działająca organizacja studencka z długą i bogatą historią. Ponadto, to miejsce, gdzie młodzi ludzie mogą się wiele nauczyć, rozwijać, poznawać inne wspaniałe osoby oraz realizować dużo bardzo ważnych i potrzebnych dla społeczeństwa akcji. Jednak przede wszystkim to grupa ludzi, którzy wzajemnie się szanują, wspierają, tworzą świetną atmosferę i bardzo lubią. Dlatego też, już z perspektywy pewnego czasu, zawsze myślę o tych 3 literkach bardzo pozytywnie i wciąż staram się być, w miarę możliwości, blisko tego, co się dzieje w tej cudownej organizacji.