Aktualne projekty NZS UE Wrocław

Pewnie zastanawiacie się, jak działamy w trakcie pandemii… A działamy! Jak najbardziej!   Już na samym początku wakacji podjęliśmy działania, których celem było zaplanowanie naszych projektów, ale w trybie zdalnych bądź alternatywnym do standardowego realizowania ich w murach uczelni. Jak wszyscy doskonale wiemy, pandemia potrafi dać w kość, jednak my nie zamierzaliśmy się poddać i zdecydowaliśmy się w głównej mierze na działania online bądź poza murami uczelni, gdy nadarza się taka okazja.  Ale do rzeczy… Poniżej projekty, które obecnie są w toku i to opowiedziane słowami koordynatorów! 
 

Wampiriada ?  i Kasia ??‍♀️

Wampiriada to projekt charytatywny odbywający się trzy razy podczas roku akademickiego. To studencka kampania honorowego krwiodawstwa, która najczęściej odbywa się na terenie kampusów uczelnianych. Wampiriada ma na celu promować dobro i działania, które pomogą uratować życia. Co edycję otrzymujemy wsparcie od przeróżnych Partnerów, których materiały udostępniamy w formie nagród za oddanie krwi.

Macie chwilę na to, żeby poczuć się jak prawdziwa gwiazda? Oddaj krew w stylu HollybloodCzekają na was Oscary w postaci voucherów, gadgetów i smakołyków a także niezapomniana atmosfera z resztą dawco-celebrytów. Nasi paparazzi będą uważnie sprawdzać, czy czujecie się dobrze i trzymać przy sobie kontakt do Waszych prywatnych ochroniarzy, w razie omdlenia z powodu przytłaczającej sławy.

W tym roku, ze względu na globalną sytuację epidemiologiczną, edycję jesienną przeprowadzimy na terenie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, gdzie zarówno dawcy jak i sztab projektowy będzie w stałym reżimie sanitarnym.

Już teraz zapraszamy Was na Wampiriadę Hollyblood, która odbędzie się 24-26 listopada 2020 roku, na terenie RCKiK we Wrocławiu, przy ulicy Czerwonego Krzyża 5/9. Wypatrujcie naszego wydarzenia! Oddaj krew – zostań gwiazdą! 

 

IMG_0318Prawie Kino?  i Karolina ??‍♀️

Główną misją Prawie Kina jest przybliżanie studentom (i nie tylko) świata filmu oraz szerzenie legalnej kultury. Główną atrakcją wydarzenia są bezpłatne pokazy filmowe wzbogacone o spotkania z ludźmi związanymi z kinematografią. W poprzednich edycjach odwiedzili nas znani aktorzy tacy jak: Ola Domańska, Łukasz Simlat czy Michał Koterski.  

W tym roku kontynuujemy ten wspaniały projekt i dlatego już 8. grudnia zapraszamy na 9-tą, nieco odmienną edycje. Tym razem spotkamy się poza uczelnią w lokalu na wrocławskim rynku. (jeśli pandemia pozwoli). Dokładamy wszelkich starań, aby projekt odbył się stacjonarnie. Taka forma pozwoli uczestnikom na bezpośredni kontakt z kulturą, którego, w tych trudnych dla nas wszystkich czasach, tak bardzo brakuje. Chcielibyśmy dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, gdyż projekt cieszy się popularnością nie tylko w społeczności akademickiej, ale również wśród mieszkańców Wrocławia. Nowe miejsce zapewni wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo. W przypadku zaostrzenia obostrzeń jesteśmy przygotowani na przejście na formę zdalną. 

Możemy Wam zdradzić pewną tajemnicę. W tym roku całość opiera się na motywie „true crime”. Nie ujawniamy jeszcze miejsca, nie ujawniamy gościa specjalnego, nie ujawniamy dodatkowych atrakcji. Wszystko odkryjecie w swoim czasie. Na wydarzeniu na facebooku będziecie mogli zmierzyć się z mrocznymi zagadkami i odgadniecie kto i gdzie dokonał prawie kinowego przestępstwa. A 8 grudnia będziecie mogli spotkać się z głównym podejrzanym na miejscu zbrodni. Do zobaczenia!  

 

koordynator dk

Drogowskazy Kariery ?  i Martyna ??‍♀️ 

Drogowskazy Kariery to projekt nastawiony na możliwość bezpośredniego spotkania firm ze studentami. Pomaga on studentom w kreowaniu własnej ścieżki zawodowej poprzez udział w szkoleniach czy warsztatach, firmom zaś pozwala na bliższe poznanie potencjalnych pracowników i zaprezentowanie swoich branż.

Drogowskazy Kariery to cykl szkoleń, odbywający się raz bądź dwa razy w miesiącu, a pierwsze wydarzenie odbędzie się już w listopadzie 2020 roku. Całość prac projektowych zwieńczy finał w pierwszej połowie marca 2021. Dotychczas współpracowaliśmy m.in. z Pawłem Tkaczykiem, Michałem Winkielem (Brand 24), firmą Kaufland, Atos, PZU, jak również z naszym głównym partnerem, Credit Agricole.

W tej edycji mamy zamiar utrzymać kontakt z wyżej wymienionymi partnerami, jak również dotrzeć do pojedynczych osób, które odniosły w swojej karierze sukces. Wydarzenia Drogowskazów Kariery będą odbywały się w formie zdalnej, co umożliwi wzięcie udziału w nich studentom z całej Polski. 

Motywem tegorocznej edycji jest tarcza, a każde kolejne szkolenie zbliża uczestników do jej celu, czyli środka. Tak więc „Ustrzel sobie karierę!” i weź udział w naszych wydarzeniach! Szczegóły już niebawem!

 

mind.art ?  i Krzysiu ?‍♂️

mind.art to jedyny w swoim rodzaju projekt na naszej uczelni, którego założeniem jest umożliwienie studentom kierunków ekonomicznych rozwoju w dziedzinach psychologii i umiejętnościach miękkich.

Nie brakuje tam zagadnień dotyczących ludzkiej psychiki i umysłu.  Tematycznie szkolenia w tym roku mają skupić się na wspomnianych umiejętnościach miękkich, czyli na komunikacji interpersonalnej, psychologii, panowaniu nad emocjami itp.  

W ramach projektu przeprowadzimy warsztaty – jeśli będzie taka możliwość oczywiście – lub przeprowadzimy prelekcje online. 

Na początku planujemy przeprowadzić szkolenie z zakresu wyciszenia umysłu, nauka odstresowania się. Z tego właśnie powodu myślałem, że fajnie byłoby przeprowadzić warsztaty z buddyzmu tybetańskiego. Zobaczymy czy się uda ?

 

To jednak nie wszystkie projekty, które planujemy realizować pomimo pandemii, stay tuned!