Wampiriada


  To największa w Polsce kampania honorowego krwiodawstwa organizowana cyklicznie (najczęściej dwa razy do roku) w środowisku akademickim. Pierwsza akcja została przeprowadzona w Krakowie w 1999r. Obecnie jest to jeden z głównych projektów organizowanych przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, realizowany przez większość Komisji Uczelnianych NZS w kraju przy współpracy z RCKiK. Jej celem jest promowanie honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia wśród studentów.

wampa (2)

Dlaczego zdrowego trybu życia? Jeżeli chcesz pomóc innym ludziom i decydujesz się na regularne oddawanie krwi = musisz prowadzić zdrowy tryb życia, musisz mieć zdrową krew. Zachęcamy Cię do tego! Przeprowadzając tę akcję chcemy uświadamiać młodzież akademicką, że oddawanie krwi jest zupełnie bezpieczne, bezbolesne i tak bardzo potrzebne

.wampa

Szerząc ideę krwiodawstwa, chcemy zwrócić uwagę na fakt, że każdy z nas może kiedyś potrzebować krwi, dlatego sami teraz również powinniśmy – poprzez jej oddawanie – przyczyniać się do ratowania ludzkiego życia.
Cała akcja jest organizowana i wypromowana przez NZS – plakaty, informacje, ulotki, pomoc przybyłym studentom w wypełnianiu ankiety i wsparcie na duchu 🙂 Naszych krwiodawców zawsze hojnie nagradzamy! Oprócz 8 czekolad, batonika i soku (od RCKiK) każdy student, który oddał krew otrzymuje od nas dodatkowe nagrody: koszulki, długopisy, teczki oraz wiele innych niespodzianek;)

Lubię To! – nasz Wampiriadowy Fanpage


2 thoughts on “Wampiriada

Comments are closed.