Prawie Kino

Ostatnio coraz częściej słyszy się, że wśród studentów kultura zanika. Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wychodzi naprzeciw tym zarzutom, w pełni im zaprzeczając. Zaprosili oni studentów na projekt Prawie Kino. Akcja polega na wspólnym oglądaniu filmu oraz prelekcji z jednym z głównych aktorów.  Propozycją dla studentów wrocławskich uniwersytetów, jak i innych gości był film „Dziewczyna z szafy”. Po zakończeniu projekcji filmu widzowie mogli chwilę dłużej pozostać w świecie Magdy i Tomka, dzięki http://www.achaten-suisse.com/ zorganizowanemu przez team projektu spotkaniu z odtwarzającym rolę Tomka – Wojciechem Mecwaldowskim.

Prawie Kino

Podczas prelekcji uczestnicy mieli wiele pytań do aktora, dotyczących zarówno bezpośrednio wcześniej obejrzanego filmu, jak i jego innych  doświadczeń zawodowych. Dzięki rozmowie z Wojtkiem wiemy już, jak trudne były przygotowania do tej roli. Dowiedzieliśmy się również, że wejście na dach wieżowca w Niemczech warte jest dwie opony J.

Zapraszamy na kolejne edycje projektu Prawie Kino. Mamy nadzieję, że wtedy kolejny raz zaciekawieni widzowi zapełnią całą salę!