Dzien zdrowia we Wrocławiu !

Najzdrowsze wydarzenie we Wrocławiu!

dzień zdrowia

7 kwietnia we Wrocławiu będziemy obchodzić Dzień Zdrowia i wspólnie propagować zasady zdrowego stylu życia. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia zapoczątkowany w połowie XX wieku przez Światową Organizację Zdrowia.

Najzdrowsze wydarzenie we Wrocławiu  rozpocznie się o godzinie 12.00 w Pasażu Grunwaldzkim. Przez 4 godziny uczestnicy będą mogli skorzystać z oferty zdrowotnych i sportowych atrakcji, m.in. z bezpłatnych porad dietetycznych i konsultacji fizjoterapeutycznych.

W programie imprezy znajdą się również:

•   pomiar składu ciała,
  •   pomiar saturacji,
  •   alkogogle – zobacz na trzeźwo, jak działa alkohol,
  •   występy wrocławskich grup sportowych,
  •   pokaz ćwiczeń fizycznych,
  •   konkursy prozdrowotne zorganizowane przez zespół „Szkoły w Formie” oraz „Miasta w Formie”.
  •   punkt malowania twarzy,
  •   lekcja mycia rąk oraz podglądanie bakterii pod specjalną lampą.

Dzień Zdrowia we Wrocławiu to także początek promocyjnych atrakcji u partnerów. W dniach 8-14 kwietnia będzie można skorzystać z zajęć na ściance wspinaczkowej, poćwiczyć judo, zobaczyć czym jest capoeira, jak prawidłowo uprawiać nordic walking oraz spróbować gry w squasha. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizuje Dni Otwarte oraz specjalny wykład dla pierwszych 30 wrocławian.

Termin: 7 kwietnia, godz. 12.00-16.00

Miejsce: Pasaż Grunwaldzki, pl. Grunwaldzki 22, poziom 0

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.miastowformie.pl

Organizator: Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego

Partnerzy: Nutri-Med, RehaFit, EGO Centrum Zdrowia i Rekreacji, Polska Grupa Uzdrowisk, Wrocławska Akademia Tai Chi, CRD Berek, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ścianka wspinaczkowa Fpinka, Gwardia Judo, KS Capoeira, Acteam, Wrocław Squash Club.