Niestandardowo i Zawsze Skutecznie,

czyli o NZS-ie w roku ubiegłym słów kilka…dziesiąt.

Miniony rok był z pewnością jednym z lepszych, z czego niewątpliwie należy się cieszyć.

W marcu Niezależne Zrzeszenie Studentów obchodziło 30-lecie rejestracji organizacji. Jak? Hucznie i z pomysłem. Z tej okazji we Wrocławiu odbyły się liczne koncerty znanych wykonawców, wystąpili m.in. Strachy na Lachy, Świetliki, Big Cyc, Apteka, Lech Janerka oraz Muchy. Promocja książki, panele dyskusyjne, wszystko wspaniale zaplanowane. Odbyło się także uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na skwerze NZS-u we Wrocławiu. Jeśli jeszcze jej nie widziałeś, to zwróć na nią uwagę kiedy będziesz przechodził obok Hali Targowej, zmierzając w kierunku Ostrowa Tumskiego na prawo, czy Wyspy Słodowej na lewo (pewnie prędzej;). Natomiast w maju wybraliśmy nowy zarząd, który – zgrany i kreatywny – pilnie czuwa nad naszą działalnością, projektami, dbając przy tym o dobre imię organizacji oraz udaną integrację i współpracę jej członków.

Czym możemy się poszczycić? Sukcesy, sukcesy, i dla odmiany… sukcesy. Przeprowadzono szereg projektów, poczynając od Drogowskazów Kariery, zorganizowanych przy współpracy z NZS-em z UWr. Spisaliśmy się na medal i to nawet złoty! Zorganizowaliśmy ponad 60 szkoleń, zostając tym samym najlepszym regionem w kraju. Na uwagę zasługują również Dni NLP. Wskazuje na to nie tylko fakt, że w kilka godzin nie było już miejsc, by zapisać się na szkolenia, ale także po brzegi wypełnione sale wykładowe i studenci, siedzący na podłogach by posłuchać, co mają do powiedzenia profesjonaliści
i autorytety w dziedzinie NLP. Natomiast ostatnio odbyły się Akademicki Tydzień Przedsiębiorczości, Dzień Walki z AIDS oraz Targi Podróże – Nauka – Praca. Przychodziliście licznie, więc wiemy, że warto je organizować. Na sam koniec to, co mamy najlepszego, czyli Wampiriada. W ciągu zaledwie DWÓCH dni chęć oddania krwi zgłosiły 283 osoby, a oddało ją 237 osób. Przychodziliście tak chętnie i tłumnie, by wspomóc akcję honorowego krwiodawstwa, że nie sposób było wszystkich przyjąć (i dlatego zapraszamy Was na kolejną edycję Wampiriady, już w lutym!).

NZS to nie tylko osiągnięcia grupowe, ale również indywidualne. Wojciech Kasprzyk, przewodniczący NZS na UE w roku 2010/2011 oraz Koordynator Ekonomaliów 2011, został wiceprzewodniczącym zarządu krajowego ds. Partnerów, natomiast Łukasz Scheibinger dyrektorem do spraw IT.

Kierując się jednak słowami Ernesta Emmanuela Schitta, iż „sukces to zazwyczaj coś, co nie pochodzi od artysty, lecz od publiczności”, to prawdziwym dowodem na to, że NZS żyje i ma się dobrze jest dla nas popularność wśród osób rekrutujących do organizacji studenckich. Przyjęliśmy ponad 30 nowych osób z pasją oraz pomysłem na siebie i projekty, którzy lada moment za prężną działalność otrzymają członkostwo. Chętnych było znacznie więcej. W minionym roku docenił nas również Prezydent Miasta Wrocławia, który uhonorował 24 czerwca 2010r. wrocławski NZS prestiżową „Nagrodą Miasta Wrocławia”. Przyznaje się ją cyklicznie (co roku) osobom i instytucjom za ich pracę na rzecz miasta.

Jeśli obdarzają nas inni czy to nagrodami czy zaufaniem, to jest to znak, że robimy coś dobrego, wartościowego, a nasze starania nie pozostają niezauważone. Jednak NZS to przede wszystkim ludzie. Prawda, że przy realizacji projektów wiele się uczymy, ale z całego roku pracy w organizacji zapamiętam przede wszystkim wspólne wyjazdy, długie rozmowy, satysfakcję z pracy w grupie, kreatywne rozwiązania i wielu wspaniałych ludzi, do których można się uśmiechnąć, idąc przez uczelniany kampus w niekoniecznie słoneczny dzień.

Mam nadzieję, że kolejny rok będzie dla nas przynajmniej równie udany, a jestem przekonana, że będzie jeszcze lepszy, Tego życzę zarówno nam jak i każdemu z czytelników.

Alicja Włośniewska