Koncert-Charytatywny

2. Noworoczny Koncert Charytatywny

2. Noworoczny Koncert Charytatywny na rzecz Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. Kabaret Neo-Nówka kontynuuje zapoczątkowaną rok temu tradycję zorganizowania koncertu charytatywnego w święto Trzech Króli.

Dzięki uprzejmości i gościnności Radia Wrocław w Sali koncertowej przy ul. Karkonoskiej 10, 6 stycznia 2011 roku o godzinie 18.00 odbędzie się koncert. Trzej prowadzący z Neo-Nówki będą się wcielali w role redaktorów radiowych oraz poprowadzą aukcję. Dotychczas koncert cechował się dużą spontanicznością, a zabawa była przednia. Repertuar wykonawców może nawiązywać do Nowego Roku, karnawału, kolędowania.

Potwierdzili swój udział artyści o dobrych sercach:

LEGITYMACJE, JOSE TORRES & HAVANA DREAMS, MIKROMUSIK, João, JARECKI, GRUBSON, ANIA KŁYS, NAT QUEEN COOL, NATALIA GROSIAK, NEONY, OS LOUCOS, L.U.C, TWILITE, PAWEŁ RAŃDA, ŚLĄSK WROCŁAW

prowadzenie: Kabaret Neo-Nówka i zespół Żarówki

W czasie trwania koncertu odbędzie aukcja charytatywna. Będzie można wylicytować bardzo oryginalne fanty np. lekcję wioślarstwa na Odrze z Pawłem Rańdą – mistrzem olimpijskim z Pekinu czy wejście na trening Śląska Wrocław. Szczegóły o aukcji od 21 grudnia na stronie www.hospicjum.wroc.pl

Bilety w cenie 85 zł będą sprzedawane przez www.kabaretowebilety.pl oraz bezpośrednio podczas imprez przedświątecznych. Bilet na koncert może być wspaniałym prezentem świątecznym czy noworocznym dla kogoś bliskiego. Co więcej – sprawi on radość zarówno osobie obdarowanej, jak i podopiecznym Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.

Patronat medialny nad koncertem sprawuje Telewizja Polska Wrocław, Gazeta Wrocławska i Radio RAM.

Dochód z aukcji oraz ze sprzedaży biletów zasili konto Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” i zostanie spożytkowany na stworzenia specjalistycznej przychodni dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych. Będzie to jedyna tego typu placówka na terenie Dolnego Śląska. Rodzice będą mogli przyjechać ze swoim chorym maluchem i w jednym miejscu skonsultować się u wielu specjalistów oraz mieć pewność, że warunki lokalowe pozwolą im na bezpieczny i nieobciążający dla dziecka pobyt.

Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci opiekuje się prawie 80 pacjentami z całego Dolnego Śląska. Jesteśmy jedynym hospicjum dziecięcym w naszym województwie. Pomagamy dzieciom w ich własnych domach. Jesteśmy do dyspozycji pacjentów 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Zespół Hospicjum składa się z 9 pielęgniarek oraz 3 lekarzy. Nasi lekarze i pielęgniarki jeżdżą do podopiecznych codziennie, dyżurując 24 godziny na dobę, po to aby dzieci wraz z rodzinami mogły czuć się bezpieczne. Wykonujemy średnio około 400 wizyt miesięcznie pokonując 26 tys. km. Udzielamy pomocy medycznej, socjalnej, staramy się organizować czas wolny rodzeństwu, zapewniamy wsparcie duchowe. Działalność Hospicjum jest wspierana przez liczny Wolontariat. Środki na działanie hospicjum pozyskuje Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.